WKS Gwardia W - wa 1:1 KS Drukarz W - wa

W meczu z Legią  - Gwardia wystąpiła w składzie:

Sapalski , Modzelewski ( od 48’ Grunas ) , Stachniuk (od 62’ Zieliński ) , Szczepaniak , Czechowski , Łubczonek (od 62’ Jastrzębski ), Florczak , Bartnicki , Tarnas (od 41 Minchberg ), Ostatek (od 36’ Senderski ) , Traczyk (od 62’ Seremak ) .

Opis meczu w rozwinięciu.

Po cichu, ale tylko po cichu… LEGIA Warszawa – GWARDIA Warszawa  3:0  (0:0)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kilka tygodni temu na własnym , chociaż wypożyczonym stadionie „Drukarza” ulegliśmy Legii 2:3. Dzisiaj na ich stadionie przy Łazienkowskiej pozwoliliśmy Legii na 3 bramki. Znów tylko 3 bramki. To najmniej z wszystkich drużyn w Ekstraklasie.

Dużo lepiej wyglądała gra Gwardii na Łazienkowskiej, porównując obydwa spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż w tej części meczu mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, w tym dwie sam na sam. M.in. Flo przeciął w połowie boiska podanie między Legionistami i musieli potem go gonić. Dopadło go trzech dopiero na 16 metrze, gdzie rósł w oczach coraz potężniejszy Okrasa mimo to , zmęczony gonitwą i zestresowany obławą rosłych obrońców Flo, zdołał oddać jeszcze strzał po ziemi, niestety obok słupka. Druga okazja sam na sam budziła także duże nadzieje, ale Marcel troszkę spóźnił się w polu karnym z oddaniem strzału i jeden z obrońców odebrał mu piłkę.

Gwardziści , w tej części meczu, nie oddali pola. Atakowali Legię z wielkim animuszem. Ta zaś motorycznie była lepsza, naciskana zaczęła się gubić. Nadzieje na wynik remisowy ożyły. O zwycięstwie chyba nikt na trybunach, ze względu na wielopokoleniowy, nadwiślański szacunek do rywala, nie śmiał pomyśleć. Kibice Legii myśli o przegranej nie dopuszczali do siebie, chociaż ich miny, ku naszej cichej, ale tylko cichej,  radości, nie były przesiąknięte  w przerwie meczu optymizmem. Nasi chłopcy grali jak z nut, bez kompleksów, jak równy z równym. Niestety do 10 minuty po przerwie. Poszła kontra prawym skrzydłem do linii końcowej boiska i wycofanie piłki do tyłu trafiło na nogę Legionisty, powodując spustoszenie mentalne w szeregach Gwardii. Mecz zmienił się diametralnie. Legia na fali jest nie do zatrzymania. Rzuciła całą swoją , powoli już podupadającą radość gry. Od tej chwili szarpała, gniotła, dobijała. Szczęście, że zepchnięta do obrony  Gwardia stawiała jeszcze jakiś opór i pozwoliła Legii  tylko jeszcze na dwa gole.

Reasumując w stosunku do poprzedniego, rewanż był bardziej wyrównany, dużo ciekawszy, ale wynik o dwie bramki gorszy. W ogóle łączny wynik nie napawa optymizmem, ale jak go się zestawi np. z innymi drużynami, które już rozegrały dwa mecze z Legią , to nasze 6:2 - przy dwucyfrowych stratach pozostałych drużyn - wygląda już znacznie lepiej, chociaż po cichu, ale tylko po cichu mówiąc - też nieszczególnie. Wnioskujemy do MZPN, aby Legia po tym sezonie awansowała gdzieś wyżej, bo w Ekstraklasie nikt nie daje jej rady np. do Ligi Międzywojewódzkiej, co?

Ze strony POLONII:

Odbywający się w niedzielny poranek mecz kolejki – mistrz Warszawy podejmował wicemistrza – obfitował w emocje tylko do przerwy. W pierwszych 35 minutach występujący w osłabionym składzie Legioniści nie potrafili gościom dobrać się do skóry. Uważnie grający Gwardziści przy odrobinie szczęścia mogli nawet objąć prowadzenie. Tak się nie stało, a po przerwie obraz spotkania diametralnie się zmienił. Legia osiągnęła znaczną przewagę i udokumentowała ją zdobyciem trzech bramek. Wciąż więc nie znalazł się w lidze przeciwnik, który pokusił się o urwanie punktów ekipie z ul. Łazienkowskiej.